Nie bójmy się wizyt kontrolnych

Wizyta kontrolna u stomatologa nie istnieje bardzo często w naszym kalendarzu. Staramy się bowiem odkładać możliwość korzystania z usług lekarza tak długo, jak to jest tylko możliwe, czyli do momentu, kiedy nie zaczną nas boleć zęby. Jest to bardzo poważny błąd i to nie tylko dlatego, że małe ogniska próchnicy leczy się dużo łatwiej od ognisk dużych. W praktyce bowiem na wizycie u dentysty można bardzo dużo zyskać.

Nieprawidłowa technika

Wszyscy umiemy myć zęby, prawda? Z doświadczeń lekarzy stomatologów wynika, że nie za bardzo i faktycznie widać to w gabinetach stomatologicznych. Lekarze są w stanie łatwo poznać, czy i jakie błędy robimy. Każdy dobry stomatolog Warszawa w czasie wizyty, kiedy tylko zauważy taki problem, zaoferuje nam odpowiedni instruktaż, dzięki któremu powinniśmy sobie lepiej radzić ze szczoteczką. Bo jej obsługa wcale nie jest taka oczywista.

Osady na zębach

Ogromnym problemem dla zdrowia i zarazem dla estetyki zębów są osady pojawiające się na nich ze względu na niewłaściwą higienę. Już jednokrotne niedokładne umycie zębów spowoduje powstanie płytki nazębnej, która jest potem trudna do usunięcia. Jeśli pozwolimy się jej rozwijać, przekształci się w kamień nazębny, a ten jest już nie do ruszenia domowymi metodami. Stomatolog jest w stanie w ciągu kilku minut dokładnie oczyścić zęby, którym jeszcze nic nie dolega.

Ograniczanie ryzyka próchnicy

ze zdrowymi zębami może skorzystać bardzo mocno na zabiegach związanych z zabezpieczaniem zębów przed rozwojem próchnicy. Oczyszczanie opisane powyżej to czynnik kluczowy, ale próchnica rozwija się także dlatego, że zęby mają na nią podatność, na przykład poprzez istnienie bruzd i pęknięć na szkliwie, a także ze względu na ich niedostateczną mineralizację. Zaradzić można temu przez proste zabiegi stomatologiczne, które zabezpieczą zęby.